Evés Után Görcsöl A Hasam - Miért Fáj A Hasam Evés Után?

May 4, 2022, 8:13 pm

Mitől görcsöl a hasam? - HáziPatika

Ételmérgezést vagy gyomorrontást kaphat, ha olyan helyen étkezik, ahol nem tartják be a higiéniára vonatkozó szabályokat. Ez különösen nagy veszélyforrás utazások, nyaralások alkalmával. Vásárlásnál mindig kezelje külön a nyers árucikkeket (különösen húsok, halak), a mirelit termékeket, illetve a friss termékeket (zöldség, gyümölcs, pékáru), ezzel is elkerülve a baktériumok terjedésének esélyét. A nyers ételeket mindig mossa meg alaposan, a húsokat pedig gondosan süsse meg, ne fogyassza el, ha még nyersnek látszik. Amennyiben az étkezést követő hat órában hasi görcsöt, puffadást, hányást, émelygést vagy lázat tapasztal, lehet, hogy baktériummal (pl. E. coli) fertőzött ételt fogyasztott. Ha a fent leírt tünetek egy-három nappal később jelentkeznek, az vírusos fertőzésre utal, melyet közvetlenül az ételtől, de akár fertőzött személlyel való kontaktustól is elkaphatott. Ezért is fontos a rendszeres kézmosás. Forduljon orvoshoz, ha nem múló hasi görcsei, vagy három napnál tovább tartó hányása, hasmenése, magas láza van.

Nem szabad tehát csak a fájdalom alapján gyanakodni egy-egy betegségre. Fontos azt is megjegyezni, hogy a fájdalom intenzitása, erőssége nem feltétlenül jelzi egy probléma súlyosságát. Sok esetben a komoly betegségek nem járnak együtt elviselhetetlen fájdalommal, vagy éppen már csak akkor kezdjük érezni a fájdalmakat, amikor a betegség már nagyon előrehaladott állapotban van. Éppen ezért fontos más tüneteinket is figyelni, és betegség gyanúja esetén nem arra várni, hogy mikor kezd el fájni a has. Olvasson tovább! Fáj a hasa? Ekkor kell mentőt hívni! Emésztési panaszok A hasfájásnál a legtöbb ember szinte azonnal emésztési panaszokra gondol. A hasi fájdalmakat, görcsöket, hascsikarást nagyon gyakran a nehezen emészthető élelmiszerek okozzák, Ilyenkor fokozott gáztermelődésre, puffadásra is panaszkodhat az érintett. Szerencsére, ezek a hasi panaszok ritkán súlyosak, általában rövid időn belül maguktól, gyógyszer nélkül is megoldódnak. Mindenképpen komolyabb kivizsgálásra van szükség akkor, ha a hasfájás rendszeresen, szinte minden nap jelentkezik, ha mellette gyakori hasmenést vagy székrekedést tapasztalunk, vagy ha olyan emésztési problémáink is vannak, mint a gyomorégés, a hányinger, az étvágytalanság.

Január óta jobb oldalam hátul a vese s tüdő tájékán nagyon fázgásnál belenyilal gyenge fáradékony tüdőröggenen miből csak annyit tudok valami folt van tüdőmön, de nem küldtek további vizsgálatokra:-(( Sokat fáj hasam s jobb oldalam napi eszek azért ha nem eszek azért. Március óta folyamatos hasi fájdalmaim vannak s a csomo jobb oldalt már tenyér nagyságú kidudorodik de körzeti orvosom szerint csak egy lipóma zsírcsomó s nem kell vele óta hasam több részén találtam kisebb érzékeny csomókat s utóbbi időben észlelem hogy hasam furán eldeformálódik jobb oldalt nagyobb. Május óta terhességre utaló jeleket tapasztaltam (hányinger, sürű vizelés, has gömböjödés, fáradékonyság, kívánósság mell fájdalom)voltam nőgyogyászaton hol nem találtak terhessé napok óta keményedik feszül nem bírok hajulni mert olyankor elnyom levegő fulladok. megkell gondolnom hogy mozdulok mert berántja hasam s oldalam a görcs. 2-3 hónap alatt 29 kg híztam úgy hogy semmivel se eszek többet mint azelőtt... :-(űken ennyi lenne amit érzek.

  • A térdízületi gyulladás típusai Enyhíti a térdgyulladást
  • A windows media player problémát észlelt a fájl lejátszása során
  • Intő jel lehet az evés utáni gyomorfájás? | Masticha
  • Magyar maltai szeretetszolgalat budapesti kozpontja
  • Alacsony lithium szint a verben pdf
  • Dr. Fülöp Sándor fogorvos
  • Sztárban sztár +1 kicsi | 2. előzetes - YouTube