A Ház Amit Jack Épített

May 4, 2022, 10:26 pm

A ház, amit Jack épített Az IGN Hungary kizárólagos üzemeltetője az MLK Consulting Kft. Bevezető: Lars von Trier új filmje nem mindennapi moziélmény, de aki kibírja a véresebb jeleneteket, az egy erős és meghökkentően őszinte filmes élménnyel távozik a vetítés után. Matt Dillon mellett Uma Thurman vagy éppen Riley Keough is olyan alakítást nyújtanak, mely lendületet ad a filmnek – Bruno Ganz különleges és fantasztikus színészi teljesítménye, de az egész élményt Lars von Trier részben bűnbánó, részben dacos önvallomása határozza meg, így lesz egyedülálló élmény. Legfrissebb hírek Népszerű Videók Bejegyzések Kép Ad

Online

a ház amit jack épített teljes film

Lars von Trier senkit és semmit nem tisztel utolsó (? ) filmjében - a végeredmény pedig zavarba ejtően szórakoztató. Az ember, kinek filmjeiről mindig kimegy egy gyanútlan mozizó. Az ember, kinek alkotásait csak imádni vagy gyűlölni lehet. Az ember, akit még Cannes-ból is kitiltottak most visszatért, és egy potenciálisan utolsó rendezéssel prezentálja a publikumnak, hogy miért is egy megkerülhetetlen rendező Lars von Trier - vagy hogy sokan miért tartják kirívóan ízléstelennek. A ház, amit Jack épített egy piszkosul nehéz film lesz, ami sokak torkán megakadhat. Ám ha csúszik, akkor egy hiánypótló filmélményben lesz részünk. A címszereplő Jack (Matt Dillon) egy egyedülálló férfi, aki csendes, mérnökként tevékenykedő élete mellett építészi ambíciókat is üldöz. Mindössze ennyit mondhatunk meg róla anélkül, hogy belelesnénk Jack egyszerre mániákusan rendezett, ám kaotikus elméjébe. Ahogy az az elfojtott pszichopatáknál és fokozatosan megtébolyodó szociopatáknál rendre bekövetkezik, úgy Jacknél is egyik pillanatról a másikra elpattan valami, és egy emelővel szétveri a mellett utazó nagyszájú nő fejét.

A ház, amit Jack épített

• Lars von Trier a forgatókönyv megírása előtt hosszasan tanulmányozta a sorozatgyilkosok történeteit és viselkedését. • Lars von Trier eredetileg televíziós sorozatot tervezett készíteni a történetből, 2016. februárjában azonban bejelentette, hogy egészestés filmet forgat a sztoriból. • Bár Lars von Trier t korábban kitiltották a fesztiválról, a filmet végül versenyen kívül, de mégis bemutatták Cannes-ban. A direktor hat év eltiltás után tért vissza az ikonikus fesztivál színhelyére. • A filmet vegyesen fogadták a kritikusok. A Ház, amit Jack épített jelenleg 53 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2018. október). • SOPILERT tarralmazhat: A film egyik jelenetében a főszereplő karakter fiatalkori énje brutálisan megcsonkít egy kacsát (természetesen nem valódi állattal forgatták a jelenetet). A nézők közül sokan annyira felkavarónak találták a jelenetet, hogy elhagyták a mozitermet. A PETA azonban méltatta a filmet, amiért hitelesen ábrázolta az állatokkal szembeni erőszakos viselkedést.

a ház amit jack épített felirat

A ház, amit Jack épített (The House That Jack Built), rendező: Lars von Trier, szereplők: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Siobhan Fallon Hogan, Sofie G råbøl, Riley Keough, dán-francia-német-svéd dráma, horror, thriller, 152 perc, 2018 (18) Óda az önimádathoz Trier művészettel kombinált ösztönös puritánságát mindig is nagy csodálattal kezeltem, hiszen egyike azon kevés szerzői filmes rendezőknek, akik annak ellenére, hogy kompakt stílusjegyekkel látják el filmjeiket, mégis tud újat és informatív dolgokat mutatni. Azonban lássuk be, elérkezett az a pont, ahol már nem a szellemiség és az őszinte kinyilatkoztatás volt a legfőbb cél, hanem hogy prezentálja Trier, miért ő az élet császára ebben a fajta filmnyelvi környezetben, amitől sajnos nagyon mesterkélt lett a végeredmény. A történet az 1970-es-80-as években játszódik, ahol Jack, a zárkózott mérnök frusztrációját (hogy nem válhatott belőle építész), abban vezeti le, hogy az örökölt vagyonból a tökéletes anyagot keresve igyekszik megépíteni első saját házát.

A ház, amit Jack épített – kritika

A ház, amit Jack épített ugyan néhány esetben súrolta már az utóbbi jelenséget, von Trier a létfontosságú pillanatokban képes volt visszavenni a maga módján. Jack diegetikus narrációval ad nekünk mélyebb kontextust a látottakhoz, ami olykor képes szakállas kliséket is durrogtatni, máskor azonban abszolút kitágítja egy kicsit a néző elméjét, ami egy-két perc erejéig kiszakít minket az önmagában elég depresszív és felkavaró cselekményből. Továbbá amellett, hogy von Trier több ízben is utal önmagára és korábbi filmjeire Jack egy-egy monológjával, az alapvetően horrorisztikus elemekkel megtűzdelt thrillernek van egy könnyedebb oldala is, ami nem csak kimaxolja a "fekete humor" műfaját, de rá is tesz egy lapáttal. Ez a legérdekesebb az egészben, ami miatt kissé megfejthetetlen számomra von Trier alkotása. Itt van egy film, ami még az ártatlan gyerekeket sem kímélve bemutatja nekünk, hogy milyen időzített bombák élnek közöttünk, teszi mindezt szuggesztív és arcátlanul nyers eszközökkel. Az én lelkivilágomat pedig alaposan meg tudják viselni az ilyen történetek, azzal együtt is, hogy átható kíváncsisággal nézem őket.

  1. A haz amit jack epitett online
  2. Mekkora egy 10 hetes magzat 5
  3. A ház amit jack épített felirat
  4. A ház amit jack épített videa
  5. Eladó új és használt Mtz 50 - Jófogás Autó
  6. KRITIKA: A ház, amit Jack épített
  7. Ki korn kel aranyat lel jelentése mp3
  8. 3X2 5 mbcu kábel ár - Jármű specifikációk
  9. Story magazine legfrissebb száma online zdarma
  10. A haz amit jack epitett film magyarul
  11. Farmasi online katalógus 2020 január
a ház amit jack épített onlinepont

Teljes film magyarul

Mindemellett a projekt mellet még embereket is öl, szintén kísérleti és szórakoztató céllal. A váz az eddigi hagyományoknak megfelelően fejezetekre van osztva, ahol van egy prológus, öt incidens kivesézése, majd az epilógus. Szép keretet adva az egésznek rengeteg kikacsintás a képzőművészet, a zene (a magaskultúra – Bach – itt is kiválóan van ötvözve a popkultúrával – Bowie), a pszichológia és az építészet irányába. Mindez pedig egy párbeszéddel van végignarrálva, ahogy az Triernél lenni szokott. A gyilkosságok önmagukban semmi izgalmasat nem rejtenek magukban, hiszen tudjuk, hogy az illető meg fog halni, azonban Jack különböző ölési technikái és rituáléi adják a film legjobb pillanatait, ugyanis Jack olyan hanyagul kezeli a gyilkosságokat, hogy az rengeteg szórakoztató percet okoz nekünk. Ezzel együtt pedig egy kettősséget vált ki belőlünk, hogy egy ennyire morbid és groteszk dolgon, mint egy tetthely kitakarítása vagy egy hulla eltüntetése mennyire vicces tud lenni – erre igen kevesen képesek.

Másik érdekesség és talán egyértelmű jel az is, hogy Trier eddigi filmjeiben sosem volt csak EGY férfi főszereplő. Mindig egy nő (A nimfomániás), nők (Melankólia) vagy egy férfi-nő páros (Antikrisztus) voltak a középpontjában, most pedig tekinthetjük ezt Trier önéletrajzi alkotásának is, ahol olyan brutális csonkítások, tabuk nélküli szuperközelik a genitáliákról, szadomazó hajlamok kerülnek kinyilatkoztatásra egy férfi által, hogy egyértelműen Trier már rég egy sorozatgyilkos lenne, ha nem élhetné ki ezeket az "affinitásait" a filmjeiben. A ház, amit Jack épített olykor talán túlmagyarázza a dolgokat, ami teljesen felesleges, ha már láttunk tőle legalább két filmet (bár az egész életműve erősen ajánlott), így a hasonló eszközökkel történő elbeszélés maximum a témája miatt nyújthat számunkra újdonságot és a groteszk humor is igazi felüdülés volt, kár, hogy nem tartott ki a film végéig. Trier ennek ellenére még mindig a kegyetlenség nagymestere, ahol próbálja a kultúrát és az emberi ösztönt egy közös nevezőre hozni, azonban ennél a filmnél talán a kevesebb kicsit több lett volna.

A film lényegében a kezdetektől mutatja be Jack fejlődését, majd alászállását, így akár a "Hogyan legyél sorozatgyilkos? " alcímet is viselhetné az alkotás. Ki kell emelni Matt Dillont, mint a pszichopata főhőst, aki brillírozik ebben a szerepben: hol sármosan laza és elszállt, hol jól fésülten tudatos, hol szétszórt és hanyag. Szarkazmusa és az ebből fakadó elbeszélői stílus nagyon passzol, azonban a korábbi filmekhez képest már nem feltétlenül stimmelnek az arányok, az elején nagyon működik ez a hangvétel, de ahogy próbálja Trier lezárni a sztorit, egyre jobban csapunk át az öncélú idézésekbe, aminek legegyértelműbb látlelete az a bejátszás, ahol saját filmjeiből vágott be egy-egy jelenetet, hogy bizonyítsa az emberi szenvedés kultusztörténetét. A koncepció is ismerős, hiszen a felépítése és még a bevágások technikái is A nimfomániás t idézik, csak itt Charlotte Gainsbourg Matt Dillon, Stellen Skarsgard és Bruno Ganz (aki szintén hibátlan szerepében és minden egyes hangleejtése zene füleinknek, így érdemes feliratosan nézni a filmet) közreműködésével.

Ganzot egyébként a film legvégéig sohasem látjuk: csak a hangját halljuk, ahogy nemcsak a cselekmény fonalaiban és a film gondolat-áramában vezeti tehát előre Jacket, hanem egyfajta lelkiismeretként is értelmezni lehet őt. Mindemellett von Trier saját meghurcoltatására is reagál a filmben: nemcsak azzal, hogy korábbi filmjeiből is idéz pár képkocka erejéig, hanem előhozza a harmadik birodalmi német építész, Speer műveit, és a koncentrációs borzalmak szörnyűségére utalva valójában kikéri magának azt, hogy ő náci lenne. Ezzel is csak azt húzza alá, hogy Jack története mellett ott van egy kényszerbeteg, alkoholfüggőségben is szenvedő művész, aki ugyanolyan ember mint mi, és ugyanúgy bántja egy hét éves kitiltás Cannes-ból és az előzetes meghurcoltatás, mint ahogy az másokat is megviselne. Matt Dillon úgy nyilatkozott a filmről, hogy ez volt az egyik legkeményebb munka az életében, de megérte, mert nagyon elégedett az eredménnyel. Ez így is van: von Trier erős és magabiztos alakítást hozott ki belőle, mely egy percre sem válik unalmassá, mindig friss és energetikus.