A Világ Leggyorsabb Autója 2020

May 4, 2022, 6:46 pm

Azonban a Guinness Rekordok könyvébe mégsem kerülhetett be, mivel előírás, hogy a sebességrekordok döntésénél mindkét irányba menni kell egy menetet, a két futás sebességét pedig átlagolni kell, de az amerikai kocsi csak az egyik irányba ment. Természetesen ez nem a Hennessey-n múlt, ők mentek volna a másik irányba is, de a NASA nem adott rá engedélyt. Természetesen az amerikaiak szerint simán meglett volna a hivatalos rekord, mert csak 5 km/h-s keresztirányú szél fújt. A Lotus Exige átalakításából született középmotoros szörny motorja egy Corvette-eredetű hétliteres V8-as, melyre két turbót tettek, így az erőforrás 1261 lóerővel és 1566 Nm nyomatékkal rendelkezik. A több mint egymillió dollárba kerülő, hátsókerék-meghajtású, kézi váltós, 1244 kilogramm tömegű Venom GT 300 km/h-ra 13, 63 másodperc alatt gyorsul fel. A cikk nem ért véget. A leggyorsabb öt autóról a második oldalon olvashat!

Hivatalos: 532.93 km/órával az SSC Tuatara a világ leggyorsabb sorozatgyártott autója

Ebben a ligában ezer lóerő alatt már rég nem lehet labdába rúgni. A lista nem minden szereplője rendelkezik hitelesített adattal, mert egyszerűen nincs olyan hosszú egyenes út a világon, ahol elég hely állna rendelkezésre a végsebesség-méréshez. 10. Koenigsegg Regera - 400 km/h Forrás: Gulyás Péter Svédül uralkodást jelent a hiperautó típusneve, ami cseppet sem túlzó egy olyan jármű esetében, amellyel szemben szinte egyetlen szériaautónak sincs esélye egy gyorsulási versenyben. Végsebességet még nem adott meg a Koeingsegg, de azt tudjuk, hogy a kocsi álló helyzetből 300 km/h-ra 12, 3, 400 km/h-ra kevesebb mint 20 másodperc alatt gyorsul fel, vagyis legalább ennyivel biztosan tud menni. Mivel csak a hátsó kerekek hajtottak, a 0-100 gyorsulásban azonban nem rekorder a 2, 7 másodperces idejével, persze ebben a versenyszámban is megközelíti a rekordot. A Regera rugalmasságát érzékelteti, hogy 150-ről 250 km/h-ra 3, 2 másodperc alatt gyorsul fel. A svéd autó hibrid, de nem a megszokott fajtából, a Christian von Koeingsegg cégvezető ugyanis gyűlöli az ökoautókat.

Amennyiben nem szeretnél lemaradni a friss hírekről, kövesd Facebook-oldalunkat is, amit ezen a linken keresztül érhetsz el. Csak emlékeztetőül, a Tuatara meghajtásáról egy 5. 9 literes ikerturbós erőforrás gondoskodik 1350 lóerős teljesítménnyel. A maximális fordulatszám 8000-ben lett meghatározva, az erőforráshoz kapcsolt robotizált manuális váltó pedig kevesebb mint 100ms alatt váltja a fokozatokat, vagyis egy minden téren csúcsot nyújtó sportautóról van szó. A mindössze 1247 kilogrammot nyomó Tuatara karosszériája egy aerodinamikai mesterműnek is tekinthető, légellenállási együtthatója mindössze 0. 279, 0-100-as gyorsulási értéke pedig 2. 7 másodperc, vagyis akár a teljesítményspecifikus elektromos autókkal is felvehetné a versenyt. Eközben kiderült, hogy a plug-in hibrid hajtáslánccal rendelkező autók a közöltnél magasabb károsanyag-kibocsátási értékkel rendelkezhetnek. Az erről szóló írásunkat itt találjátok. További híreink: Galéria: SSC Tuatara rekorddöntés

A világ leggyorsabb autójának járó illusztris címért évek óta szoros a verseny, a gyártók egymást túllicitálva állnak elő az újabb fejlesztésekkel, így alig egy évvel a Bugatti csúcssebessége után új világrekord született a nevadai sivatagban. Az SSC Tuatara 508, 73 km/h átlagsebességgel döntötte meg a Bugatti Chiron módosított változatának egy évvel ezelőtti, 457 km/h rekordját, ezzel pedig a leggyorsabb közúti sportautó lett a világon. Arról van ugyan némi vita, hogy a Bugatti Chiron módosított változata valóban megdöntötte-e a Koenigsegg Agera RS 447, 19 km/h hivatalos rekordját, ahhoz azonban nem fér kétség, hogy az SSC Tuatara minden eddigi rekordot túlszárnyalt. Az 508, 73 km/h sebesség két hivatalos (egy órán belül ellentétes irányban) végzett mérés átlagának eredménye, a Guinness képviselői által rögzített adatok szerint a visszaút mintegy 532, 9 km/h volt. Az esemény után nyilatkozott Oliver Webb autóversenyző is, aki az SSC Tuatara volánja mögött ült: elmondása szerint az autó lehetett volna még gyorsabb is, csak az erős oldalszél miatt nem akart kockáztatni.

A McLaren 720S 720 lóerőt küld a hátsó tengelyre, és mindössze 2, 5 másodperc alatt jut el 100 km/óráig, hogy aztán megszokott utazótempójával, azaz bőven 300 km/óra felett száguldjon. Ha szeretnél egy ilyet, legalább 91, 5 millió forintnak kell megtakarítva lennie a bankszámládon. Végsebesség: 339 km/h 5. Ford GT A Ford GT kifejlesztésénél semmi másra nem törekedtek, csak és kizárólag a csúcsteljesítményre versenypályán és közúton egyaránt. Az eredmény egy kiváló kanyarsebességek elérésére képes szuperautó lett, amely a végsebesség tekintetében sem vall szégyent, sőt. Pedig a motorja csak egy "kis" 3, 5 literes V6-os "kevés" 700 lóerővel (itt a legkisebb és leggyengébb). Mitől ilyen jó akkor? Szénszálas karosszériájának köszönhetően nagyon alacsony a tömege, és persze mindenből a legjobbat kapta (futómű, fék, váltó és mérnöki tudás). A sportautó ára 150 millió forint környékén van. Végsebesség: 346 km/h 4. Lamborghini Aventador SVJ Ha valaki egy igazán gyors, brutálisan erős, félelmetesen nyers és kellően figyelemfelkeltő szuperautót keres, akkor a Lamborghini háza táján kell kopogtatnia.

a világ leggyorsabb autoja 2020

A világ leggyorsabb autója 2010.html

A kocsi árcéduláján 1, 6 millió dollár (480 millió forint) lesz olvasható, és összesen 24 példány készül belőle. Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát. A hatalomtól független szerkesztőségek száma folyamatosan csökken, a még létezők pedig napról napra erősödő ellenszélben próbálnak talpon maradni. A HVG-ben kitartunk, nem engedünk a nyomásnak, és minden nap elhozzuk a hazai és nemzetközi híreket. Ezért kérünk titeket, olvasóinkat, hogy tartsatok ki mellettünk, támogassatok bennünket, csatlakozzatok pártolói tagságunkhoz, illetve újítsátok meg azt! Mi pedig azt ígérjük, hogy továbbra is minden körülmények között a tőlünk telhető legtöbbet nyújtjuk a számotokra!

a világ leggyorsabb autója 2010 edition

Sok éven át dolgoztak mérnökei az általa kigondolt hibrid hajtáslánc kifejlesztésén, amelynek legmeglepőbb vonása, hogy egyszerűen kihagyták belőle a váltót, így a V8-as egy 2, 85-ös végáttételen keresztül direkt módon hajtja meg a hátsó kerekeket, vagyis a fordulatszám mindig egyenesen arányos a kerekek forgási sebességével. Induláskor és kis tempónál a nyomatékos villanymotorok hajtanak. Az ötliteres, duplaturbós V8-as benzines a három elektromos motorból álló hibrid rendszerrel kiegészítve összesen 1500 lóerőt és 2000 Nm-t ad le. 9. McLaren Speedtail - 402 km/h Forrás: McLaren A valaha volt leggyorsabb McLaren végsebessége 16 km/h-val több, mint amit a korábbi rekorderük, az 1992-es F1 tudott. Ahhoz hasonlóan a Speedtail utastere is háromszemélyes: a vezető középen ül, és a két válla mögött, kissé hátrébb van még egy-egy ülés, amelyeket közvetlenül a szénszálas vázhoz rögzítenek. A Speedtail nemcsak a legnagyobb végsebességű, hanem a legjobb gyorsulású McLaren is egyben. 3 másodpercre sincs szüksége a százas sprinthez, de a 300 km/óra is megvan neki 12, 8 másodperc alatt.

  1. Galaxis őrzői teljes film magyarul videa
  2. A világ leggyorsabb autója 2010.html
  3. Bridget jones baby vár videa 2020
  4. Ker elmu emasz energiaszolgáltató hu
  5. Castle 7 évad 3 rest of this article
  1. Suzuki swift elektromos visszapillantó tükör
  2. Dr hencz lajos urologos vélemények price