Dr Oláh János Debreceni Egyetem — Oláh János Dr. | Magyar Juh- És Kecsketenyésztő Szövetség

May 4, 2022, 10:00 pm
  1. Juhászat - kulcsfontosságú az őshonos génbázis megőrzése - Agrofórum Online
  2. Price

A juh ondó minőségét befolyásoló tényezők. Juh termékenység, szaporaság javításának lehetőségei.

Juhászat - kulcsfontosságú az őshonos génbázis megőrzése - Agrofórum Online

286-296. dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk független idéző közlemények száma: 3 nyelv: angol URL 2017 Simon Ádám, Oláh János, Komlósi István, Jávor András, Németh József, Szilvássy Zoltán, Reglődi Dóra, Tamás Andrea, Czeglédi Levente: CHANGES IN EXPRESSION OF NEUROPEPTIDES AND THEIR RECEPTORS IN THE HYPOTHALAMUS AND GASTROINTESTINAL TRACT OF CALORIE RESTRICTED HENS, ACTA BIOLOGICA HUNGARICA (1983-2018) 68: (3) pp. 237-247. dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk független idéző közlemények száma: 1 nyelv: angol URL Fábián Renáta, Kovács András, Stéger Viktor, Frank Krisztián, Egerszegi István, Oláh János, Bodó Szilárd: X- and Y-chromosome-specific variants of the amelogenin gene allow non-invasive sex diagnosis for the detection of pseudohermaphrodite goats, ACTA VETERINARIA HUNGARICA 65: (4) pp. 500-504. dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk nyelv: angol URL 2015 Oláh János, Egerszegi István, Jávor András, Szabó Mária, Csízi István, Monori István: Különböző fajtájú anyajuhok ivarzásindukciója a fő termékenyítési időszakon kívül, ANIMAL WELFARE ETOLÓGIA ÉS TARTÁSTECHNOLÓGIA / ANIMAL WELFARE ETHOLOGY AND HOUSING SYSTEMS 11: (2) pp.

Debreceni Egyetem - Sajtóiroda A meglévő őshonos genetikai alap védelméről és szélesítésének lehetőségéről, valamint nemzetközi tapasztalatokról is szó volt azon a szakmai napon, amit juhtartóknak és -tenyésztőknek rendezett a Debreceni Egyetem AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete. – A világ számos országa, köztük Magyarország is felismerte, hogy kulcsfontosságú az őshonos génbázis megőrzése a jövőre nézve. Egyre inkább előtérbe kerülnek ezek a hazai fajták, miután a szélsőséges időjárási körülményekhez, a rendkívüli hidegekhez, illetve melegekhez nagymértékben képesek alkalmazkodni, páratlan a tűrőképességük – ismertette Hajas Pál, a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi tanára, az AKIT kozárdi kihelyezett tanszékének vezetője az őshonos juhfajtákkal foglalkozó törzstenyészetek képviselőinek rendezett programon. A professzor az őshonos magyar fajták mellett külföldi példákat is említett a résztvevőknek, többek között az Izlandon élő nyájvezetőt, a Pakisztán északi területein elterjedt kari juhot, valamint az arab országok kedvencét, a zsírfarkút.

  • Merida a bátor teljes film magyarul indavideo
  • Juhászat - kulcsfontosságú az őshonos génbázis megőrzése - Agrofórum Online
  • MOFÉM Inka álló mosogató csaptelep felső kifolyócsővel - MOFÉM
  • Kucsera gábor sztárok a fejükre este sitio en español
  • Dr oláh jános debreceni egyetem e
  • Letöltés Pdf Ház a tó mélyén (Josh Malerman) – A legjobb ingyenes elektronikus könyvtár
  • Ezért nem fontos a nőknek a pasijuk külseje
  • Dr oláh jános debreceni egyetem el
  • Ingatlanok - Temesi Annamária Duna House Érd
  • Duna world tv műsor ma
  • Nők 40 éves nyugdíj kiszámítása

A szakember hazai és nemzetközi szinten is kimagasló munkáját az Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság emlékéremmel ismerte el az október 5-ei rendezvényen, a díjat Dobránszki Judit tudományos főigazgató adta át. A Debreceni Egyetem és az Állatorvostudományi Egyetem kutatói, valamint a Magyar Juhtenyésztők Szövetségének szakértői átfogó képet adtak az elsősorban a Hortobágyról, illetve Mezőhegyes-Csanádpalota környékéről érkezett juhtartóknak arról, hogyan lehetne hatékonyabb a génmegőrzés a hazánkban őshonos juhfajták: a hortobágyi racka fekete és fehér színváltozata mellett a gyimesi racka, a cigája és a cikta tenyésztésében. Jávor András rektori főtanácsadó génmegőrzéssel kapcsolatos, nemzetközi tapasztalatokon és a hazai helyzet értékelésén alapuló előadása vitaindítónak bizonyult. A vitában való részvételre az előadások utáni hozzászólások formájában volt lehetősége a hallgatóságnak. A házigazda Debreceni Egyetem két telephelyén, a Karcagi Kutatóintézetben és a Kismacsi Állattenyésztési Kísérleti Telepen 7 juhfajtát, összesen megközelítőleg ezer anyajuhot tartanak.

dr oláh jános debreceni egyetem university

Price

Olyan, genetikailag csúcsminőségű juhok születnek a Debreceni Egyetemen folyó biotechnológiai programnak köszönhetően, amelyek a hazai tenyészállatok természetes fedeztetésével nem jöhetnének világra. Dr. Oláh János, a szakmai munkáért és irányításért felelős szakember lapunknak elmondta, olyan fajtákat érdemes a programhoz választani, amelyekre van fizetőképes piaci igény, és ezt a költséges eljárást a születendő tenyészállatok árában is érvényesíteni lehet. Azokat az egyedeket érdemes szuperovuláltatni, és belőlük embriót kinyerni, amelyek a tenyésztési piramis csúcsán helyezkednek el: ezek az állatok a legjobb termelési tulajdonságokkal rendelkeznek, és egyben kiváló külleműek. Dr. Oláh Jánossal készült interjúnkat márciusi lapunkban olvashatják.

dr oláh jános debreceni egyetem park

131-139. dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk nyelv: magyar Jávor András, Nagy Anikó, Papp-Bata Ágnes, Vass Nóra, Oláh János, Csiki Zoltán: Bacterial overgrowth can be detected by breath hydrogen measurememnt before clinical manifestations in suckling lambs, ACTA VETERINARIA BRNO 84: (3) pp. 243-247. dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk nyelv: angol URL 2013 Csilla Budai, Dinu Gavojdian, András Kovács, Felician Negrut, János Oláh, Ludovic Toma Cziszter, Szilvia Kusza, András Jávor: Performance and Adaptability of the Dorper Sheep Breed under Hungarian and Romanian Rearing Conditions, LUCRARI STIINTIFICE ZOOTEHNIE SI BIOTEHNOLOGII / SCIENTIFIC PAPERS ANIMAL SCIENCE AND BIOTECHNOLOGIES (2004-) 46: (1) pp. 344-349. dokumentum típusa: Folyóiratcikk/Szakcikk független idéző közlemények száma: 4 nyelv: angol URL a legjelentősebbnek tartott közleményekre kapott független hivatkozások száma: 8 Minden jog fenntartva © 2007, Országos Doktori Tanács - a doktori adatbázis nyilvántartási száma az adatvédelmi biztosnál: 02003/0001.

Bejelentkezés Fórum Habilitációs előadások Személyi adatlap Nyomtatási kép Az adatok hitelességéről nyilatkozott: 2020. XII. 04.

Ezek közül mintegy 140 őshonos cigája, ami 4 kosvonalba tartozik. – Évente 30-40 tenyészjerkét hagyunk meg továbbtartásra, illetve a Magyar Juhtenyésztők Szövetségének központi kosnevelő telepére, Mezőhegyesre is szállítunk növendékkosokat. A genetikai kutatásaink mellett egyúttal a nagy súlyra történő bárányhízlalási programunkat is bemutatjuk a tenyésztőknek, azt, hogy hústípusú kosok keresztezésével milyen minőségű vágóállatokat tudunk nevelni – emelte ki Oláh János, a Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet tudományos főmunkatársa. A cigája mellett a cikta génmegőrzését célzó tudományos eredményeket is megismerhették a szakmai nap résztvevői, a fajtán belüli családok fenntartásának szükségességéről Gáspárdy András, az Állatorvostudományi Egyetem tanszékvezető egyetemi docense tartott előadást. Gombával a varroa atka ellen A kutatók megközelítőleg 27 000 fertőzött atkát vizsgáltak meg a megfelelő hiperparazita gomba törzs kitenyésztése céljából. Kissé csökkent a vágások száma A gazdaságok az állati termékek közül tyúktojásból az előző évivel közel azonos mennyiséget, 2, 578 milliárd darabot termeltek.

Központi munkatárs elnökségi tag Elnökség Civil beosztás és munkahely: magántenyésztó Cím: 4225 Debrecen, Rózsavölgy u. 109. Telefon: (+36/44) 313-595 Mobil: (+36/70) 948-3064 Email: olahja [at] agr [dot] unideb [dot] hu © Magyar Juh és Kecsketenyésztő Szövetség - Minden jog fenntartva!

Szuperbirkákat tenyésztenek ki a Debreceni Egyetem telepén – videóval Szerző: Nádasdi Anikó | Közzétéve: 2017. 04. 18. 17:36 | Frissítve: 2017. 19. 16:36 A juhtenyésztők álmát válthatja valóra a Debreceni Egyetem kutatása. Csúcsminőségű, tökéletes genetikájú bárányok születnek a programnak köszönhetően. Az eljárás lényege, hogy külföldről behozott szaporítóanyaggal mesterségesen termékenyítik meg az anyajuhokat, amelyek aztán a környezetükhöz legjobban alkalmazkodó utódokat hoznak világra. Kis birkák hangjától hangos a Debreceni Egyetem Kismacsi Állattenyésztési Kísérleti Telepe. Vannak köztük őshonos cigáják, fekete fejű és fehér dorperek, valamint úgynevezett szőrös keresztezettek is. A Debreceni Egyetem közreműködésével folyó biotechnológiai programnak köszönhetően csúcsminőségű, tökéletes genetikájú állatok születnek. A kutatás lényege, hogy mesterséges megtermékenyítést vagy embrióátültetést alkalmaznak. A fehér dorperek például Kanadából vásárolt embriókból születtek. - Nagyon fontos, hogy az innen kikerülő tenyészkosok az árutermelő populációkban javítsák a hústermelő képességet, és ezáltal egységesen jó minőségű vágóbárány árualap kerüljön ki az országból.

  1. Ady endre az utolsó hajók 6
  2. Budapest sas club hotel törökbálinti út 51 1121
  3. Mosógép szárítógép összeépítő keret universalis.fr
  4. Klub singielek film videa
  5. Terhesség első jelei mikor mutatkoznak