Miért Támad A Macska A Gazdájára

May 4, 2022, 9:38 pm

Anya honnan való ez a szö macska volt, képes volt még a szúnyoghálót is kiszakítani, annyira menekült, pedig nem bántottuk. És amikor elpusztult megsirattuk. 23:31 Hasznos számodra ez a válasz? 8/11 anonim válasza: heréltesd ki és add nekem:D 2010. 11. 00:31 Hasznos számodra ez a válasz? 9/11 anonim válasza: 5% Én csak néha szoktam ide benézni, de egyszerűen felháborít, hogyha van egy kérdés, mindig akad egy valaki, aki folyton azt viszi, hogy ivartalaníttatni kell...... kész röhej! Szerintem nem azt kérdezte a kérdező. Talán állatorvos vagy kedves válaszadó? Ingyen operálsz, vagy mi a fene? A mi állatorvosunk pl. nem ilyen aktív, mint TE! Ő megkérdezte tőlem, hogy mért akarom vajon ivartalaníttatni a cicám? Te Neked meg mindenre ez a válaszod! (Kérdezem: nem akar aludni egy helyen a macskám, mit csináljak? "Ivartalanítsd"?!?! ).. öbbre nem vagy képes??? Szánalmas vagy. Az ivartalanított macska még nem lesz olyan, amilyennek Te gondolod. Van amelyik kedvesebb lesz, de van amelyik mit szólsz?

Youtube

A macska játék közben haraphat aprókat, sőt akár a körmeit is kieresztheti. Ezek apróságok, amik abszolút beleférnek a jó magaviseletű cica viselkedésébe. Van azonban az a harapás és karmolás, amiről a gazdi is érzi, hogy már nem játék. Az ilyesfajta támadások nemcsak fájnak, de érthető, ha kifejezetten rosszul is esnek a gazdiknak. Büntetés helyett érdemesebb megkeresni az okot, és segíteni rajta: a macska nem véletlenül csinálta, amit csinált. Támadásával üzen a gazdinak. Miért harap és karmol a macska, és mi a teendő? Ha a macska durván harap, akkor szakértők szerint azt üzenheti tettével, hogy stresszel, fél, valami felmérgesítette, nyugalmat szeretne, vagy fájdalmai vannak. A gazdi dolga, hogy a cica viselkedésére magyarázatot találjon, és segítsen a kedvencének. Ha egyedül nem megy, az állatorvos vagy - szélsőséges viselkedés esetén - állatpszichológus bevonásával. Ha a támadás oka rossz közérzet, fájdalom, betegség, akkor valószínűleg egyéb jeleket is tapasztalhat a gazdi. Romolhat a macska étvágya, mozgása, ébersége, ám ez nem törvényszerű: biztos diagnózist egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehet kapni.

Miért támad a macska a gazdájára? | Cats, Animals, Rad

Miért támad a macska a gazdájára? – (Forrás: – Alpha Male)

Mit tehet, ha kedvence agresszív jeleket mutat? Először is mutassa meg az állatorvosnak, hogy kizárják a sérülés vagy betegség lehetőségét. Ha nincs semmilyen egészségügyi probléma, akkor nagy valószínűséggel stressz áll az agresszivitás hátterében. A feladat tehát a szorongás csökkentése. Figyelje a szorongás jeleit: izomrángás, farok mozdulatok, morgás, összehúzott szemek és egyéb testbeszéd elemek. Amikor azt látja, kezd halmozódni benne a feszültség, próbálja meg elterelni a figyelmét, mondjuk valamilyen klassz játékkal. Ez különösen fontos, amikor két macska feszül egymásnak agresszív módon, ugyanis meg kell tanulniuk, hogy inkább boldogan, mintsem szorongva kell együtt élniük. Amennyiben a macska egy másik cica ellen irányítja agresszivitását, akár játék közben is, csapjon zajt, például tapsoljon vagy rázzon meg egy érmékkel teli konzervdobozt. Ügyeljen az érzelmi semlegességre, mert a macska könnyen átveszi az ön esetleges feszültségét, ez pedig csak fokozza a kialakult helyzetet.

Az emberek világában az agresszivitás a legtöbb esetben teljesen elfogadhatatlan válaszreakció. Ám másként van ez a macskáknál. Számukra az agresszivitás nem csak ösztönös, velük született, de egészséges reagálás bizonyos eseményekre. Gondoljon csak bele: a macska viszonylag aprócska teremtény. Ha az evolúció során időnként nem használta volna agresszivitását, ma nem lehetne szeretett házi kedvencünk. Viselkedéskutatók a macska agressziójának tíz típusát különböztették meg. Ezek közül a leggyakoribbakat könnyen megfigyelheti: védekező vagy félelmi agresszió, támadó agresszió, átirányított agresszió, vagy a simogatás kiváltotta agresszió. A védekező agressziót akkor használja a macska, amikor megijed: lehet, hogy a kutya beszorította a sarokba, és nem lát menekülő utat, csak ha támad. Támadó agresszió akkor figyelhető meg, amikor a cica megpróbál feljebb kerülni a hierarchiában, ehhez pedig erőszakot vagy megfélemlítést alkalmaz. Az átirányított agresszió esetében a macska nem tudja haragját az érintett objektum ellen fordítani, így egy ártatlan külső szemlélő – másik macska vagy egy ember – ellen fordul.

Ha a cica olyankor támad agresszív módon, amikor simogatja, akkor ügyeljen jobban a testbeszédre. Ez ugyanis pontosan jelzi, mikor elég számára a kedveskedés. Hagyja, hogy ő kérje a simogatást, semmint lehetőséget adjon neki a harapásra és karmolásra, így fejezve ki, hogy elege volt. Legyen óvatos, nem mindegy, hol és hogyan érinti meg a cicát. Például sok macska nem szereti, ha a hasát simogatják. Ha az állat elkezd karmolni és harapni, ne rántsa el kezét, mert ez csak "felhívás keringőre". Inkább nyomja kezét a testéhez, ez összezavarja. Végezetül: ha a fenti tanácsok nem segítettek, a macska agresszivitása még mindig problémát okoz, érdemes tanácsot kérni az állatorvostól. Extrém helyzetben akár gyógyszeres terápiával is meg lehet próbálkozni. Ajánlott cikkek

tapasztalatból mondom. Van amelyik 8 kilóra hízik neg, van amelyik csak alig 3 kg, annak ellenére, hogy mindegyik egyformán van etetve. A kérdésre csak annyit tudok mondani, hogy ilyen is van. Biztos van valami oka, de szerintem egészséges, életre való cicáról van szó. Nem kell belemenni a játékába. Én gyakrabban játszom velük, talán ezért nincs ilyen gondjuk. de ez csak az én véleményem. 11:00 Hasznos számodra ez a válasz? 10/11 anonim válasza: 52% Lehet ivartalaníttatni, bár ennek annyi értelme, hogy nem lesz bűzös jelölés. A mi 'töketlen' macskánk is harapdál, meg karmol. Ha olyanja van, mutatja a hasát, egyik esetben lehet simogatni, a másikban felpörög, mellsőkkel alkarra kulcsol, hátsókkal - igaz, karmok elővétele nélkül - karmol és mellé harapdál. Engem nem zavar, elkapom a torkát, a tarkóbőrét, stb. fetreng, vetődik (ekkorra már bevadul, de ésszel megúszható a karmolás), rájön, hogy erősebb vagyok és kellemetlenebb, így odaáll az ajtóhoz, hogy kint vezethesse le. Vagy pedig eszik.

Félelmet egy másik állat, hangos gyerekek vagy akár az is kelthet az állatban, ha a gazdi erélyesebben, hangosabban fegyelmezi a kelleténél, esetleg - nagyon helytelenül - meg is üti a macskát, mikor bajt csinál. Az állat védekezik, a keményebb fenyítés miatt pedig alkalomadtán vissza fog támadni: úgymond, revansot vesz azért, amit kapott. Mérges amiatt is lehet a macska, ha akadályozzák őt abban, amit csinálni szeretne. Például simogatják vagy felemelik, mikor nem akarja, ezzel zavarják, gyerekek cukkolják, húzzák-nyúzzák, pedig pihenne. Fontos tudatosítani felnőtteknek és gyerekeknek egyaránt, hogy a macska is egy önálló lény, akinek nem mindig ahhoz van kedve, amihez a gazdi szeretné, hogy legyen. Ha az ember tiszteletben tartja a határokat, akkor a macska nem zökken ki a nyugalmából, és jó eséllyel támadni sem fog. Ha harap a cica, a gazdival közös játék is vezethetett idáig. A közös birkózást sokan viccesnek találják, de sajnos agressziót ébreszthet az állatban, és ellenségként kezd tekinteni a gazdira, akit le kell győznie.

miért támad a macska a gazdájára free

3 – A macskát felidegesítette valami Lehet, hogy a valójában a cica nem is Rád dühös, hanem valami vagy valaki másra, csak felé nem tudja kimutatni az agresszióját. Például a bántalmazott cicák sokszor nem azzal az emberrel szemben vadak, aki eredetileg bántotta őket. Az is elképzelhető persze, hogy a cicát mondjuk felidegesítette az egyik fajtársa. A kismacskák állandó aktivitása is képes egy állatot nyugtalanná tenni. Az idegesség oka lehet még a változás is (pl. költözés, pakolás, utazás stb. ), hiszen a cicák inkább a nyugalmat preferálják. Az állatokat feszélyezi az is, ha valami miatt (pl. kutya) nem érzik magukat biztonságban. Miért támad a macska a gazdájára? A harciasság szerencsére a legtöbb esetben csupán átmeneti, és egy idő után helyreáll a cica viselkedése. Az idegességet okozó körülmények megszűnése után a macskának szépen lassan helyre kell jönnie. Ha azonban úgy látod, hogy a cicád látszólag ok nélkül ideges, akkor érdemes sort kerítened egy állatorvosi látogatásra, mert lehet, hogy a macskádat esetleg titokban valamilyen betegség kínozza.

  • Renault clio 2 javítási kézikönyv pdf na
  • Miért támad a macska a gazdájára 2
  • Riverdale 1 evad 4 resz magyar felirattal
  • A világ legmagasabb épülete 2015
  • Miért támad a macska a gazdájára video
  • Barbie delfin varázs teljes mese magyarul videa
  • MIT KELL TUDNI A 3D-S MAMMOGRáFOKRóL - EGÉSZSÉG - 2021
  • Pázmány péter egyetem jogi kar
  • Magyaros étterem hajdúnánás heti menü
  • Halálosabb iramban 5 teljes film magyarul videa
  • Miért támad a macska a gazdájára 3