Női Kézilabda Bl Döntő 2016: Visszatekintő – Női Kézilabda 2015/2016 | Hatpluszegy

May 4, 2022, 9:17 pm

A négyes döntőre a oldalon válthatja meg előre a jegyeit. A kupát is kiállították The trophy is already there, so where are you? 2016 WOMEN'S #ehffinal4 draw at 11:00 live — EHF Champions League (@ehfcl) 2016. A 2015–2016-os szezon résztvevői

2016-17. évi Női Bajnokok Ligája All-star csapat

Hypo NÖ (osztrák) 6 – – 6 135–207 –72 0 C-CSOPORT, EREDMÉNYEK 1. ) Midtjylland –Hypo NÖ 33–21 Vardar Szkopje– GYŐRI ETO 22–27 2. ) GYŐRI ETO– Midtjylland 21–26 Hypo NÖ– Vardar Szkopje 25–38 3. ) Vardar Szkopje –Midtjylland 33–24 Hypo NÖ– GYŐRI ETO 21–29 4. ) Midtjylland– Vardar Szkopje 15–25 GYŐRI ETO –Hypo NÖ 37–16 5. ) Hypo NÖ– Midtjylland 27–33 GYŐRI ETO –Vardar Szkopje 28–27 6. ) Midtjylland–GYŐRI ETO 22–22 Vardar Szkopje –Hypo NÖ 37–25 A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 6 5 1 – 169–131 +38 11 2. CSM Bucuresti (román) 6 4 1 1 163–138 +25 9 3. Sävehof (svéd) 6 2 – 4 138–158 –20 4 4. Selgros Lublin (lengyel) 6 – – 6 141–184 –43 0 TUDNIVALÓK A női BL lebonyolítása nem változott a legutóbbi szezonhoz képest. A négy négyes csoportból az első három jut tovább, az így állva maradó 12 együttes két hatos csoportban folytatja a küzdelmeket a középdöntőben. Innen nyolc csapat jut tovább a negyeddöntőbe, ahol oda-vissza vágós párharcokban találkoznak a felek, és a győztesek bejutnak a budapesti négyes döntőbe (május 7–8.

Női kézilabda BL - Veretlenül kupagyőztes a Győr

21 másodperccel a vége előtt Görbicz elvállalta, és bevágta. Ez volt az első gólja a meccsen. Szombaton kihagyta a hetest, most nem. Ekkor már mindenki talpon volt. A románok időkérését és támadását végigtombolta az egész csarnok. 15 másodperce volt a román csapatnak, levitték a kapust. Torstensson felugrott 10 méterre a kaputól, és a pattintása jó volt, Grimsbö az alsó sarokba várta a labdát, esélye sem volt a hárításra, mert a labda a felsőbe ment. Martín edző időt kért, 3 másodperc volt hátra, Görbicz megpróbálta a lehetetlen, de a rendes játékidőben nem dőlt el a meccs. Hosszabbítás Amorim góljára Torstensson most nem tudott felelni, Löke kiállítást harcolt ki, Bradeanut zavarták le. Mindez azért volt fontos, mert a passzív is megszűnt, és a hosszabbításban már duplán számít, ha hátrányban kell játszani. Knedlikova belőtte a szélről, a győri védekezés működött, ritka hosszú támadást vezethettek a románok. Amorim labdaeladása után nem lehetett három gól, Martin azonban a kapufára ejtett, így legalább maradt a 24-22 az első öt perc után.

Női kézilabda « Üllői út 129.

Előtte hibázott pár labdát, elég fontos volt neki, hogy ez bemenjen. Meg a Győrnek is, mert egy labdaszerzés után a kétgólos vezetésért támadhattak. Ambros Martín időt kért. Görbicznek készítették elő a helyzetet, de Grubisic a helyén volt, sokadik bravúrját mutatta be. Bradeanu kényszerhelyzetből lőtt, Grimsbö kiszedte. Groot azonban előszedte azt a felugrás utáni test melletti lövést, ami szombaton is bejött neki néhányszor. Hiába volt azonban kétgólos előny (21-19), gyorsan eltűnt. A spanyol szélső, Carmen Martin egy pillanat faragott a hátrányból, Gulldén 13. góljával kiegyenlített (21-21). Félelmetesen játszott, minden helyzetből tüzelt, és kimagasló hatékonysággal. Pessoa labdát fogott, az utolsó három perc román akcióval kezdődött. Gulldén lövésébe beleért a blokk, Grimsbö pedig lábbal védett. Amorim lövése is pontatlan volt. A rendes játékidő utolsó két perce A románok passzívig támadtak, Grimsbö megfogta a labdát. Groot jól passzolt, miután összehúzta a védőket, Kovacsics betört, csak hetes árán tudták visszatartani.

Az oroszok a kulcsfontosságú pillanatokban többször is hibáztak, a Győr viszont az utolsó percekben képtelen volt kapuba találni, így 37 másodperccel a vége előtt Abbingh büntetőjével a Rosztov már csak egy gólra volt a címvédőtől, sőt, végül az egyenlítésért is támadhatott, de nem járt sikerrel. A két csapat hetedszer találkozott egymással, a Győr mérlege két vereség és immár öt győzelem a Rosztov ellen. A győri játékosok közül Eduarda Amorim és Görbicz Anita mind az öt BL-győzelemnek részese volt. Korábban, a 3. helyért: Vipers Kristiansand (norvég)-Metz HB (francia) 31-30 (15-16)