Hogyan Szokjak Le A Telefonrol: Hogyan Szokjunk Le A Telefonfüggőségről? | Marie Claire

May 4, 2022, 6:53 pm

Egyetlen értesítést azonban nagyon hasznos lehet megtartani: azt, amely a heti telefonozással töltött percek számával szembesít minket. 3. Használjuk újra a régi tárgyainkat! Tegyük fel magunknak a kérdést: mi az az indok, amiért újra és újra ránézünk a telefonunkra? Hogy csekkoljuk az időt? Hogy lenyomjuk a reggeli ébresztőt? Hogy számológépként használjuk munka közben? Nagyon sok ilyen tevékenységre azonban használhatunk külön-külön eszközöket is, hogy elkerüljük a közösségi média okozta örvényeffektust. Térjünk vissza az ébresztőórához, így nem a mobil lesz az első tárgy, amihez reggel hozzáérünk, tegyünk ki egy tényleges órát az asztalra, vegyük fel a szekrény mélyére száműzött karóránkat, hogy csekkolhassuk az időd, és kerítsük elő a régi számológépünket is. 4. Minimalizáljuk az appokat! Ahogyan a valós tárgyainkra is ráfér olykor a lomtalanítás, a virtuális dolgaink között is érdemes néha szelektálni. Lehet, hogy olyan appok küldenek nekünk rendszeresen értesítést, amelyeket már rég nem is szeretnénk használni.

Telefonfüggőség – így szokhattok le 10 lépésben az állandó mobilozásról

Ha valaha is mondtál olyat, hogy nem tudod elképzelni a napjaidat az okostelefonod nélkül és legszívesebben vele aludnál, akkor rossz jó hírünk van. Öt tippünk segít téged a digitális detoxikálásban. 1. lépés: Ismerd be, hogy nincs mindig szükséged rá Először is fel kell mérned, hogy mekkora károkat okoz a mobiltelefon emberi kapcsolataidban, a testedben és a lelkedben. Nyaraláskor, randin, moziban vagy alvás közben inkább lenémítva, csendben figyeljen és villogjon a készülék. Forrás: Thinkstock 2. lépés: Telefonmentes napok Tanulmányok kimutatták, hogy ha menetrend szerint valamit beleírsz a naptáradba, sokkal nagyobb az esélye annak, hogy sikeresebben abszolválod. A férfiak mintegy 22 százalékkal nagyobb valószínűséggel érték el a kitűzött célokat, ha azokat előtte rögzítették, illetve a nők is 10 százalékkal jobb eséllyel tették meg, ha azt előtte barátaik és családjuk körében bejelentették. Szóval csinálj olyan napokat, amikor nem nyúlsz a telefonhoz - és ezt rögzítsd. 3. lépés: Jelentsd be!

Sokan vagyunk azzal úgy, hogy okostelefonunkkal együtt alszunk, vagy éppen a vécére visszük magunkkal. Ha mértéktelenül használjuk mobiltelefonjainkat, különféle betegségeknek lehet a kiváltó oka. Lehet, hogy kicsit lejjebb kellene szorítani a mobiltelefonunkkal töltött időt? Készítettek egy felmérést, amelynek alapján az emberek 90 százaléka szabadidejében magánál tartja készülékét, 70 százaléka testközelben tartja még alvás közben is. 80 százalék, edzésre is viszi magával, 62 százalék az asztalnál is nézegeti étkezés közben, 60 százalék viszi magával a vécére. A korlátlan telefonozás pedig számos betegség okozója lehet, sőt használatuk, rossz helyen, akár tragédia okozója is lehet! Gerincfájdalmak A sok előrehajlásos testhelyzet hát és nyakproblémákat válthat ki. A tünet együttest "telefonnyaknak" is szokták nevezni. A hosszú időn keresztül lehajtott nyak gerincfájdalmakat idézhet elő. Az állandóan telefonjaikat görgetők körében előfordul az ínhüvelygyulladás is, de nem csak ezek a területek, amelyek problémát okozhatnak a túlzott okostelefon használata miatt.

Balesetek Ha valaki gyaloglás közben folyamatosan telefonját nézegeti, könnyen beleeshet egy gödörbe, vagy lámpaoszlopnak mehet. Autó vezetés közben azonban ennyire sem ajánlott a mobiltelefon használata. Egyenesen tilos! Telefon használat közben ugyanis nem figyelünk alaposan a forgalomra és ebből súlyos, vagy akár halálos kimenetelű baleset is lehet. Szorongás Egyes kutatások szerint, aki rengeteget lóg a telefonján, az előbb-utóbb hajlamos lesz a szorongásra. Komoly lelki tüneteket okozhat, ha állandóan visszajelzésekre várunk és azokat esetleg nem kapjuk meg. Aki ezt komolyan veszi, depresszió is kialakulhat. Ez leginkább jellemző a gyermekeknél és fiataloknál. Ők egyébként internetes zaklatásoknak is ki vannak téve. A felnőtteket pedig egy idő után a mások tökéletes életének megjelenítése taszíthatja a depresszióba. Elhízás A technológia fejlődése velejárója a mozgásidő jelentős csökkenésének. Így többen esnek bele, hogy ülő életmódot választják. Alvásproblémák A telefonok kijelzőjének kék fénye csökkenti az alvást támogató melatonin termelődését.

  • Öltöztetős Barbie Játékok
  • Hogyan szokjak le a telefonrol video
  • Hogyan szokjak le a telefonrol 5

Jegyezd meg ezeket a helyzeteket (például amikor a családoddal vagy, amikor vezetsz, amikor a barátoddal/barátnőddel kettesben vagy) és ezeket az órákat (például este 9 és reggel 7 között) és ezekben az előre kijelölt helyzetekben kapcsold ki a telefonodat. Hidd el, te leszel a legmeglepettebb és legboldogabb, amikor rájössz, hogy ilyen erős vagy és ellen tudtál állni a vágyadnak. Egyéni eredmények Hogy én is ésszerűbben használjam az okostelefonomat, lassan kezdtem moderálni magamat. Először nem 15, hanem csak 30 percenként ellenőriztem, majd ez átváltott egy 60-percenkénti szokássá. (Természetesen kivétel, ha tényleg sürgős dologról van szó. ) Kikapcsoltam a netet a telefonomon, amíg nem volt rá valóban szükségem és letöröltem a közösségi médiás alkalmazásokat a telefonomról. Azt is megfogadtam, (és be is tartom) hogy egyáltalán nem használom az okostelefonomat vezetés közben. Az eredmények? Már egy pár nap után sokkal könnyebb és boldogabb minden. Rájöttem, hogy így sokkal jobban tudok koncentrálni, nyugodtabb vagyok, és végre el tudom különíteni azokat a helyzeteket, amikor valóban szükségem van egy információra attól, amikor csak unalomból nyomogatnék valamit.

hogyan szokjak le a telefonrol 2020

Természetesen mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mennyire határozza meg életét a mobiltelefon használat. Vajon átvette-e a telefon az életünk felett az uralmat? Ha úgy érezzük, hogy igen, akkor használatát vissza kell fognunk. Legyenek olyan időszakok, amikor nem lehet minket elérni. Egy időre egyszerűen kikapcsolod telefonodat, vagy legalábbis a WIFI-t. Ha valakivel szemtől szembe beszélgetsz és csöng a telefonod ne vedd fel, vagy nyomd ki. A hálószobában a telefon teljes kizárása egyenesen kötelező, főként az okostelefonoké. Hozz magadnak saját törvényt arról, hogy mindennap este, mondjuk, tízkor mindenki mindent kikapcsol. Munkaidőben telefonunkat magáncélra soha ne használjuk. Ha ezt teszed, akkor a főnököd is fogja értékelni. Jobb, ha idősebb modelleket használunk. Nem muszáj mindig a legújabb készülékekkel kockulnunk. Forrás:

Így nem fogja megszakítani a válaszkényszer a többi feladatunkat, és egy idő után sokkal elmélyültebben, gyorsabban fogjuk tudni csinálni a dolgunkat. Offline mode: ON Valószínűleg sokkolna, ha összeadnánk, mennyi időt töltünk telefonunk birizgálásával egyetlen nap. Ráadásul már észre sem vesszük. Rengeteg időt és produktivitást visszanyerhetünk az életünkből, ha megpróbálunk tudatosan elszakadni – legalább egy kis időre – a mobilunktól. 2. Mondjunk le az értesítésekről! Ha beállítjuk, hogy ne kapjunk semmiről – vagy szinte semmiről – értesítést, akkor kevesebbszer fog felvillanni vagy hangot kiadni a telefonunk nap közben, ami sokkal kevesebb ingert is jelent. Ha csekkolunk egy értesítést, nagy valószínűséggel továbbkattintunk onnan egy másikra, vagy megnézzük az üzenetbe tagelt többi embert is. A kutatók ennek a jelenségnek már nevet is adtak: a social media vortex, azaz "közösségi média örvénye" egy néhány perces válaszadást is félórás böngészésre duzzaszt, ami rengeteg nemkívánt ingert is hoz magával.

Nem tudjuk elképzelni, hogy kilépjünk nélküle az utcára, sőt a legtöbben még a vécére is magunkkal visszük. Ezzel ébredünk és fekszünk le, munka közben ötpercenként csekkoljuk a felugró értesítéseket, és egyáltalán nem furcsa, ha idegenek képfolyamát nézegetjük rajta. Ugyan nem minden mobiloss tevékenység jelent addikciót, de a telefonfüggőség egy komoly probléma, amellyel foglalkoznunk kell – ugyanúgy, mint ahogy azt számos más függőség esetében tesszük. Akár szakember segítségét is érdemes kikérni a témában, azonban van néhány trükk, ami megkönnyítheti a telefonunkkal való veszélyes kapcsolat leépítését. 1. Legyen meg a telefonozás ideje! Mivel a telefonunk szinte mindig mellettünk van, és folymatosan látjuk a fel-felvillanó értesítéseket, nagyon nehéz nem ránézni, és reagálni az eseményekre azonnal. Inkább tartsuk az eszközt elérhető távolságban, de ne közvetlenül magunk mellett, hogy ne lássunk rá az értesítésfolyamra munka vagy szabadidős tevékenység közben. Jelöljünk ki egy idősávot, amikor csoportosan válaszolunk a chatüzeneteinkre, végiggörgetjük az Insta-feedet, vagy bármilyen appot csekkolunk, ahelyett, hogy ötpercenként reagálnánk a történésekre.

Akik jelenleg is használják, azok a Google bármely oldalán is legyenek, a felső szürke sávban láthatják értesítéseik számát, ami egy idő után igen irritáló lehet. Ezt sajnos hivatalosan nem lehet eltüntetni, az egyetlen megoldás csak a Google Chrome felhasználóknak elérhető, ők ugyanis letölthetik a Hide Google+ Notification nevű kiegészítőt. Önkontroll Bár a leszokáshoz valamelyest közelebb kerültünk az értesítésektől való megszabadulással, tisztulásunk nem lehet teljes, hogyha nem bírjuk megállni a honlapok meglátogatását. Ha a függőség olyan mértékű, hogy egyik percről a másikra nem tudunk leszokni, érdemes megfontolni különféle honlapblokkoló alkalmazások beszerzését. Chrome-hoz létezik például a StayFocusd kiegészítő, ami elérhetetlenné teszi az általunk blokkolni kívánt honlapokat, de beállíthatjuk, hogy naponta néhány percig meglátogathassuk azokat, így az értesítésekről nem maradunk le, de a munkára fordítandó időt sem vesztegetjük el. A Firefox-felhasználók számára a hasonló elven működő Leechblock ot ajánljuk, a Mac OS X operációs rendszert használók pedig a SelfControl lal tehetnek egy próbát, ami az összes telepített böngésző a blokkolt honlapokhoz való hozzáférését letiltja.

  1. 7 hetes terhesség petezsák mérite un blog
  2. Rick és morty 2 évad 4 rész 1 evad 4 resz magyar szinkronnal
  3. Dr hidro kisállat rehabilitációs centrum
  4. Facebook titles feloldása mennyi idő instagram